Заменик помоћника америчког државног секретара за европске послове Метју Палмер рекао је да је бивши албански председник Саљи Бериша злоупотребио службени положај да би се обогатио и омогућио стицање богатства члановима своје породице, политичким савезницима и присталицама, преноси Гезета експрес.
Палмер је истакао да Сједињене Државе врло озбиљно схватају питање јавне корупције и да Бериша, ни члановињегове уже породице неће моћи да добију америчку визу.
“Оно што је важно је озбиљност којом Сједињене Државе приступају питању јавне корупције. Саљи Бериша је злоупотребио службени положај повјерења јавности како би се обогатио, да би се обогатио, и омогућио стицање богатства члановима своје породице, политичким савезницима и присталицама. Залажемо се за албански народ а против корупције. Сједињене Државе неће издати визу Саљију Бериши ми члановима његове уже породице што је доказ ове посвећености”, рекао је Палмер.
(Газета Експрес/Косово онлајн, 20. 05. 2021)