Одборнику Српске демократије из Лепосавића Владимиру Радосављевићу дозвољен је улазак на Косово и како је објавио на друштвеним мрежама налази се на путу ка својој кући у Лепосавићу.
Он је рекао да су Косовски полицајци данас били насмејани и да су тврдили да ноћас није показао косовску личну карту што је он демантовао и додао да за спрске заставе које су му нађене у аутомобилу може да се обрати Инспекторату полиције.
Радосављевићу је косовска полиција ноћас онемогућила повратак кући са протеста у Краљеву зато што су се у његовом приватном возилу налазиле српске заставе.
Заустављање Радосављевића осудиле су Невладине организације са севера Косова као и поједине политичке странке Срба на Косову.
Зоран Косановић
Наслов: Покрет за одбрану Косова и Метохије