Покрет за одбрану Косова и Метохије

Исљами: Раздвојити политику од религије

Кандидат за посланика Алијансе за будућност Косова Дардан Исљами изјавио је да је Косово секуларна држава и да политичке партије треба треба да се дистанцирају од религије, преноси Gazeta Ekspres.

„ABK је отворена странка. Новоизабрани председник Сједињених Америчких Држава Џо Бајден је тражио од Рамуша Харадинаја да заштити манастир Дечани“, додао је Исљами.

Истакао је да Албанци морају бити толерантни јер су је народ који коегзистира са другим религијама.

„Жао ми је што данас на Косову има врло мало католика, они нису отишли ​​из политичких, већ из економских разлога“, рекао је Исљами за ТВ Кљан Косова.

Додао је да то није добро јер свет Косово препознаје као „колевку културе“.

„Политички ислам на Косову је био активнији, видели смо на примерима других земаља неуспех мешовите политике и грађанске ратове, то показује да треба одвојити политику и религију“, рекао је Исљами.

Нагласио је да на Косову мора доћи до прилагођавања заступљене четири религије јер се налази између истока и запада.

„Мислим да политичке странке не треба да се баве религијом. Ми смо секуларна држава, утицај политичког ислама потекао је из Турске и Саудијске Арабије, политика и религија су нешто што се никада не сме мешати“, поновио је Исљами.

 

Извор: Косово онлајн

Фото: Gazeta Ekspres

Наслов: Покрет за одбрану Косова и Метохије