Председник Шаховског савеза Србије Драган Лазић рекао је да Шаховски савез Косова организује турнир у Прешеву, и да ће, иако у томе нема ничег званичног, од европске и светске федерације тражити да се то испита.
Лазић за Косово онлајн каже да је на Фејсбуку видео најаву такмичења и да се заинтересовао за то када је видео ко је организатор.
„Ја сам случајно видео, шахисти из Сурдулице каче резултате, видео сам да има много учесника са Косова и из Македоније па сам се заинтересовао да видим ко је организатор. Нисам очекивао то што сам видео, пише организатор клуб из Прешева а наводно Шаховска федерација Косова, што је ненормално. Ми ћемо сигирно од европске и светске органитације тражити да се то испита“, каже Лазић.
Како додаје, најаву је поделио са својим пратиоцима на тој друштвеној мрежи, како би јавност видела шта се дешава.
“То је обичан турнир, није ништа званично у смислу такмичарског дела, већ је локалног карактера и окупља такмичаре из околине Сурдулице као и из Северне Македоније”, нагласио је Лазић.