Поводом славе Призренске богословије, празника Светих равноапостолних Кирила и Методија, велики број верника сабрао се у Призрену да пре свега литургијски прославе овај велики празник.
Свету Литургију у храму Светога Ђорђа у Призрену служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, из саслужење великог броја свештеника и свештеномонаха из више епархија наше цркве.
У својој беседи, Епископ Теодосије је присутнима говорио о значају Богословије и њеној историји:
„Данас смо славили Христа васкрслог и оне који су Господа славили својим животом, зато смо Богу благодарни, радујемо му се овде у граду где нема наших Православних Срба, неколицина их је само остала као сведоци оних који су живели овде пре нас, али нека они буду семе за будуће Хришћане. И ови ученици који овде завршавају Богословију и они одлазе свако по свом послушању и благослову свог епископа и они постају апостоли, све то даје наша Богословија благословом светим коме је посвећена. Многе су генерације овде училе и завршиле нашу Богословију, а ето Бог је дао да и ми у наше време исто чинимо и деламо као што су то чинили они што су били пре нас“, казао је владика у беседи.
Владика се у беседи захвалио свима који су дошли и који долазе у наше светиње:
„Хвала свима који су данас дошли овде да прославимо славу наше Богословије, да се у овом храму помолимо Господу да нам да снаге али и смелости и храбрости да истрајемо на нашем путу. Нема нас толико, нема нас довољно овде да би могли да понесемо бреме и крст који нам је дат у времену у којем живимо, али је много оних који са нама осећају исто у срцу волећи Косово и Метохију“, додао је.
Славски колач и жито благословио је протојереј-ставрофор Славко Зорица, изасланик Светог архијерејског синода.
Након Свете Литургије верни народ је предвођен Владиком Теодосијем прошетао центром Призрена, а потом су се окрепили у гостопримници Призренске Богословије, након чега је уследио пригодан културно-уметнички програм који су приредили ученици Богословије у Призрену.
Није изостала ни трпеза љубави коју су домаћини припремили за све путнике намернике који су у Призрен дошли како би саборно прославили славу Богословије у Призрену, празник равноапостолних Кирила и Методија.