Покрет за одбрану Косова и Метохије

Харадинај: ’’Косово’’ је Титаник и Курти свесно жели да се судари са стеном – Америком

Извор: РТК (Текст је изворно преведен са албанског; наслов је адаптиран – јучерашње издање)

Председник Алијансе за будућност Косова, Рамуш Харадинај је у интервјуу за РТК симболично рекао да је Косово брод који Курти жели да сруши, после америчког притиска у случају забране динара.

„Косово је Титаник, велики брод, али премијер Курти свесно жели да се судари са великом стеном, односно са Америком. За нас би било трагично, његово понашање и поступци су погрешни, од нас осталих зависи да ли ћемо то дозволити“, рекао је Харадинај у „Инфо плусу“.

Он је рекао да очекује да ће амерички државни секретар Антони Блинкен имати исте ставове као и амерички амбасадор Џефри Ховенијер у вези са новом уредбом ЦБК.

„Ово ванредно обраћање амбасадора долази у време када је секретар Блинкен у Тирани. Очекујем исто што је амбасадор рекао, то су ставови секретара Блинкена које је изнео највиши представник америчке заставе на Косову, амбасадор Ховенијер“, рекао је Харадинај.

(РТК/КоССев, 16.02.2024)