Покрет за одбрану Косова и Метохије

Самоопредељење представило кандидате за градоначелнике у три општине на северу

Фото: Фејсбук/ Самоопредељење

За Лепосавић кандидован је актуелни председник општине Љуљзим Хетеми, за Зубин Поток председавајући Скупштине општине Ведат Мехмети, док је кандидат за Звечан Фетах Пеци.

Како је саопштено, кандидати представљају „одлучне, поштене и неуморне људе“ који оличавају визију покрета “за развој, правду и једнакост за све грађане”.

„Ови кандидати су гаранција да ћемо на северу наставити да градимо функционалне институције, да доносимо инвестиције које утичу на свакодневни живот грађана и да обезбедимо власт која поштује закон и ради за све. Дана 12. октобра, будућност севера ће се писати радом, визијом и победом Покрета Самоопредељење! Заједно напред – за наше општине, за наше грађане, за нашу будућност“, наводи се у саопштењу.

Покрет Самоопредељење тренутно управља двема општинама на северу – Лепосавићем и Северном Митровицом. Поред градоначелника Лепосавића Љуљзима Хетемија, члан покрета је и председник Општине Северна Митровица Ерден Атић. Обојица су на те функције изабрани на ванредним изборима 2023. године, које је српско становништво на северу бојкотовало, након што су крајем 2022. представници Срба напустили косовске институције, преноси Контакт плус.

Милан Милићевић

(РАДИО КИМ, 10.08.2025)