Покрет за одбрану Косова и Метохије

Свечља у новоотвореном Мисинију, али неупућен у данашњи инцидент на истом месту

Фото: Видео принт

Јесам ли вас икад питао зашто сте ви овде? – овако је косовски министар унутрашњих послова Џељаљ Свечља одговорио нашем репортеру, када је упитан да наведе разлог своје данашње нове посете Северној Митровици.

Косовски министар унутрашњих послова Џељаљ Свечља, окружен бројним обезбеђењем, посетио је новоотворени локал Миссини у Северној Митровици, испред којег се пре неколико сати догодио инцидент, у којем су били умешани и гости овог локала.

Овај министар је био у друштву заменика командира Косовске полиције за регион Север, Ветона Ељшанија, као и министра локалне самоуправе, Ељберта Краснићија.

Раније данас, овај министарски двојац обишао је преузете зграде српских институција – зграду некадашње Канцеларије за КиМ и Привремени орган. Као и у ранијим случајевима, ни овога пута медији нису били обавештени о овим посетама.

Између ове две посете, на митровачком шеталишту управо испред локала где се послеподне обрео, дошло је до инцидента и хапшења укупно четири лица – двојице Срба и двојице Албанаца.

 

Инцидент је започео, тако што је лидер Српске Демократије, Александар Арсенијевић, протестовао дувајући у пиштаљку испред Мисинија, где је тада боравио локални званичник.

Након тога, како је сам потврдио, нападнут је од стране најмање двојице Албанаца – госта овог ресторана, који су потом такође ухапшени. Четврти ухапшени, Србин, налазио се у близини инцидента, а приведен је наводно због добацивања. Сви су, у међувремену, пуштени.

 

Свечља, ипак, о овом инциденту није упућен:

„Због чега је био инцидент? Не знам, питајте о томе полицију овде. Ја не знам ко је ту провоцирао, то је питање за Косовску полицију“, казао је за наш портал по изласку из локала на шеталишту.

 
„Немате више Радоићића овде, овде је сада све безбедно“

 

На наше питање, који је разлог његове посете, одговорио је:

„Јесам ли вас икад питао зашто сте ви овде? Ја идем у Призрен, идем у Пећ, долазим овде…“.

На констатацију да раније није посећивао Север Косова, Свечља каже да је то „било тако јер је и ситуација била другачија“.

„Немате више Радоичића овде и сада је овде безбедно“, каже, само пар сати након инцидента на истом месту.

Са друге стране, негирао је да је Милан Радоичић једини разлог због ког раније није посећивао Север:

„Не зато што је Радоичић био овде, него зато што смо морали да радимо на разбијању његове криминалне групе“.

Иначе, данашња посета министра прошла је без протеста Арсенијевића, односно без уобичајеног звиждања у пиштаљку, којим, како каже, изражава незадовољство последњим потезима косовских власти.

Како је протекао овај динамичан дан у Косовској Митровици, погледајте у:

 

(КоССев, 02.10.2024)