Бивши албански премијер Саљи Бериша напустио је скупштинску салу, у којој се одржавала заједничка седница скупштина Косова и Албаније, у тренутку када је свог говор започео премијер Еди Рама, за кога је навео да је један од два главна непријатеља постојања Албанаца и један од главних непријатеља Косова, преноси Газета експрес.
Бериша је рекао да је напустио данас парламент и да је отишао да представља албански народ, све грађане Косова који се осећају да их је албански премијер Еди Рама издао.
“Отишао сам да представљам осећања десетина хиљада албанских породица које су изгубиле своје породице од српског варварства, а Еди Рама четири месеца, не дозвољава гласање о резолуцији за осуду српског геноцида на Косову. Отишао сам да представљам оне десетине хиљада Албанаца који су напустили Албанију због нехумане политике Едија Раме. Све су то разлози зашто нисам могао да прихватим да слушам предавање човека који је после Енвера Хоџе највећи непријатељ албанског народа“, навео је Бериша.
Бериша је рекао да је Рама “адвокат свог шефа” Александра Вучића, човек који уместо да представља Косово, брани његове легитимне интересе, иде са самита на самит лобирајући за Вучића и малу Русију у срцу Балкана, Србији.
“Еди Рама непрекидно забија нож у леђа Косову. Покушао је да поништи њена достигнућа, укључујући и сценарије њеног раскида са Александром Вучићем. Да би оправдао своје вазалство према Вучићу, прети Вучићевим ратом. У свим овим ставовима испада опасан антиалбански за албански народ”, рекао је Бериша.
Бериша каже да Еди Рама није само “одвратни вазал српског Вучића” него човек који више од било кога другог уништава национални идентитет Албанаца и да је својом политиком само у ЕУ отерао 27 одсто становништва, не рачунајући друге земље.
Према његовим речима, ниједан народ није жртвовао више за слободу од Албанаца.
“Под вођством команданта Адема Јашарија, Албанци су водили последњи рат у Европи и захваљујући интервенцији НАТО Косово је постало слободно”, навео је Бериша.
(Газета Експресс/Косово онлајн, 27. 11. 2022)